Ocet jako spolehlivý pomocník v domácnosti

ocet

Ocet může sloužit nejen v kuchyních jako výrazné dochucovadlo či konzervant, ale má i mnoho dalších předností, které využijete v ostatních částech domu.

Nejlepší čisticí prostředek

Určitě už jste někde zahlédli, že právě ocet se velmi často používá jako přírodní čisticí prostředek. Ocet má především antibakteriální vlastnosti, díky kterým ho můžete použít jako dezinfekci místo sava. V kombinaci s jedlou sodou a kyselinou citronovou si vytvoříte účinný prostředek, který vám do detailu vyčistí a vyleští téměř všechno.

Ocet proti plísním

A to jste věděli, že ocet lze použít také proti plísním, které se vám vytvoří například kolem vany či obkladů v koupelně? Stačí ho nalít na hadřík, kterým přejedete postižené oblasti.

Přečtěte si také: Co je to hygiena práce a jak souvisí s BOZP?

Odstraní i zápach z odtoku

Asi každý zná pach, který se jednou za čas začne linout z odtoku umyvadla či dřezu. Právě na tento zápach funguje opět kombinace půl šálku jedlé sody a octa. Poté, co odtok přestane pěnit, jej zalijte horkou vodou a následně studenou.

Konec vodnímu kameni

Pomocí octa se zbavíte stop po vodním kameni, ale i kamene samotného. Využívá se například také při čištění varných konvic, kde je kámen usazený. Stačí pouze nalít do třetiny konvice ocet zředěný s vodou a dát vařit. Dejte pozor, aby množství tekutiny bylo asi do půlky konvice, ocet totiž začne po čase pěnit!

Proti skvrnám

Asi už vás nepřekvapí, že tato látka funguje také proti skvrnám. Pokud na skvrnu nalijete ocet se solí a a poté vyperete obvyklým způsobem, skvrny se zbavíte. A to i těch zapraných!

Přečtěte si také: Panoramatický vlak až do Bohumína.