Shakespearovské slavnosti jsou za rohem! Na co se můžete těšit letos?

Shakespearovské slavnosti v Ostravě

Oblíbené Shakespearovské slavnosti, které probíhají vždy v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě, jsou už opět tady. V programu najdete klasické a divácky oblíbené hry, ale i novinky. V repertoáru naleznete celkem 11 titulů a rozhodně se máte na co těšit!

Shakespearovské slavnosti v Ostravě začínají už 16. července, přes to na některá představení ještě stále naleznete pár volných míst. Moc ale neváhejte, protože o tato představení pod širým nebem je stále veliký zájem.

Pestrý program

Z programu uvidíte notoricky známé, ale stále zábavné hry jako Macbeth, Zkrocení zlé ženy nebo Sen noci svatojánské. Slavnosti v Ostravě zahájí premiérová komedie Jak se vám líbí režiséra Jakuba Nvoty. V ostravském repertoáru tentokrát naleznete 6 titulů, takže si určitě vybere každý.

Přečtěte si také: V Ostravě přibyde nové divadlo, vznikne z bývalého pavilonu G

Obsazení

A i letos diváky uvítají hvězdné postavy. Obsazení vévodí například Bolek Polívka a Simona Stašová ve hře Veselé paničky Windsorské, a to pod vedením Jiřího Menzela. U Hamleta se zase setkáte s Hynkem Čermákem a Jaroslavem Pleslem. V dalších hrách uvidíte také Sašu Rašilova, Veroniku Arichtevu a mnoho dalších.

Pod hvězdnou oblohou

Letní shakespearovské slavnosti probíhají pod hvězdnou oblohou, právě to jim dodává jedinečnou atmosféru a intenzivní divácký zážitek. V Ostravě se slavnosti tradičně odehrávají v areálu Slezskoostravského hradu.

Detailní program naleznete přímo na stránkách slavností, kde ještě stále naleznete volné vstupenky. Příliš ale neotálejte, protože míst je už jen pomálu a rozhodně se jedná o zážitek, kterého nebudete litovat.