Malý svět techniky v Ostravě se po rekonstrukci konečně otevírá

Malý svět techniky v Ostravě se po rekonstrukci konečně otevírá

Oblíbený Malý svět techniky U6 se po rekonstrukci opět otevírá a umožňuje návštěvníkům nahlédnout do tajů vědy. Nachází se v Dolní oblasti Vítkovic a zabaví nejen děti, ale i dospělé. Rekonstrukce trvala půl roku, ale na prázdniny se Svět už opět otevírá.

Malý svět techniky odhalí tajemství historie vynálezů

Malý svět techniky je jedinečnou výstavou, která vám ukáže tajemství technických vynálezů a jejich historie. Pyšní se celou řadou interaktivních exponátů, které zaujmou nejen děti. Svět techniky je oblíbeným místem pro trávení času rodin s dětmi či škol a školek. Děti se zde zábavnou cestou dozví celou řadu zajímavostí.

Přečtěte si také: Beats for love už jsou za rohem!

Nákladná rekonstrukce trvala celkem půl roku a její cena se vyšplhala na 13 milionů korun. Naštěstí 12 milionů pokryly evropské dotace. A není divu! Malý svět techniky se těší velké oblibě.

Co se změnilo?

V budově naleznete dvě obří pístová dmychadla z let 1938 a 1948 a obklopují je nové zrenovované exponáty. Zachován zůstal i ikonický prvek, který je silně spjat s celou expozicí, a to svět Julesa Verna. Ten provede návštěvníky interaktivním prostorem, kde najdete exponáty zaměřené na lodní dopravu. Interaktivní cestu a úkoly si užijí jak děti, tak dospělí.

Další zachovanou částí jsou obráběcí dílny a kovodílna, ve které si vyzkoušíte stříhání, ohýbání i ražení plechu. Můžete si zde dokonce vyrobit vlastní kovový odznak.

Rekonstrukci financovala téměř celou Evropská unie a její program, který se zaměřuje na Postindustriální dědictví v příhraničí. Ten se týká nejen Česka, ale i Polska. Evropské dotace pokryly 12 milionů z celkově 13 užitých.