Středoškoláci pečují o bezpečnost

Středoškoláci pečují o bezpečnostStředoškoláci pečují o bezpečnost

Od září minulého roku hlídají studenti karvinské Střední odborné školy ochrany osob a majetku ulice Mariánských Hor a Hulváků. Studenti se rozhodli pracovat jako bezpečnostní dobrovolníci a postarat se tak o bezpečí v ulicích.

Karvinští studenti například pomáhali dětem přes přechod, starým lidem či se snažili monitorovat černé skládky. Obytné zóny pak procházeli a upozorňovali řidiče, aby jezdili bezpečně v okolí škol a školek.

Studenti hrdiny

Středoškoláci pomohli zabránit několika krádežím a nalezli například cestovní doklady, které navrátili jejich majiteli. Tento projekt trval pouze tři měsíce a v prosinci bylo slavnostní ukončení na mariánskohorské radnici.

Studenti obdrželi certifikáty za svou dobrovolnickou činnost a napsali si také krátký test, který měl zjistit, jakých znalostí během své činnosti nabyli. Dobrovolníci získali také upomínkové předměty od zástupců vedení čtvrti.

Informace z první ruky

Městské části si práci studentů velice chválí, neboť jsou neustále informováni o veškerých problémech na jejich území. Poškozené dopravní značky, překážky na cestách či vznikající černé skládky – to všechno měli dobrovolníci pod kontrolou.

Celý projekt byl zaplacen z dotace Ministerstva vnitra České republiky, zaplatily se především reflexní vesty, terčíky a jiné pracovní oděvy potřebné k práci dobrovolníka. Projekt se líbil také obyvatelům městské části a proto je v zájmu si tento projekt zopakovat.