Úspěch pro mladé ostravské karatisty

Úspěch pro mladé ostravské karatistyÚspěch pro mladé ostravské karatisty

V den státního svátku se mladí ostravští karatisté  předvedli na Mistrovství Evropy World Shotokan Federation (WSF), jež se konalo v Pardubicích. Ostravský klub Attfis reprezentoval Českou republiku se čtrnácti členy, kterým se podařilo získat 21 medailí. Sedm zlatých, stříbrných i bronzových.

 

Celkem se účastnilo soutěže 19 zemí a Česká republika se v celkovém žebříčku umístila na krásném 2. místě. Přípravě věnovali trenéři a realizační tým opravdu velkou pozornost, jelikož Mistrovství evropy bylo poslední metou, kterou chtěli obsadit.

 

Získaná ocenění

V kumite ippon shobu v kategorii 10 až 11 let do 42 kilogramů vybojoval titul mistra Evropy Marek Šedivý. Dále jej získaly dva týmy, chlapců 6 až 7 let, ve složení: Kryštof Bunček, Chrudoš Dvořák, Tobias Trubianský a dívek 6 až 7 let: Sabina Světlíková, Daniela Lidmilová a Lucie Olejníková.

 

Příčky vicemistrů Evropy obsadili: Dominik Trubianský v kata 8 až 9 let, Sabina Světlíková v kata 6 až7 let, Kryštof Bunček v kata 6 až 7 let, Tobias Trubianský v kumite 6 až7 let do 30kilogramů a také kumite tým chlapců 8 až 9 let ve složení Dominik Trubianský, Jan Kalous, Michal Břuska.

 

Bronz vybojovali: Michal Břuska v kata 8 až 9 let, Jan Kalous v kumite 10 až11 let do 30 kilogramů, Marek Šedivý v kumite 10 až 11 let do 42 kilogramů, Vojtěch Válek v ippon shobu kumite 12 až13 let +56kilogramů a kata tým děvčat v kategorii 10 až 11 let ve složení: Karolína Světlíková, Barbora Podhorová Barbora a Agáta Julinová.