Parkujte, kde máte. Hrozí odtažení!

Parkování v OstravěParkování v Ostravě

Pokud bezohledně parkují vozidla v místě, kde je potřeba odvézt odpad, pak se s nimi policie nepáře a automobil nechají odtáhnout. Špatně zaparkovaných aut není rozhodně málo a mnohdy brání ve svozu odpadu, což se musí řešit radikálně. Ročně parkuje v Ostravě špatně přes šedesát tisíc aut.

Největší problém mají sběrné vozy v centru města, na křižovatce ulic Veleslavínova a Husova. Další problematickou části města jsou sídliště, kde patří například Dubina, Výškovice, oblast kolem ulice Patrice Lumumby v Zábřehu nebo dvorní části Hlavní třídy v obvodu Poruba.

Množí se stížnosti občanů

Obyvatelé si mnohdy stěžují na přeplněné kontejnery v místě jejich bydliště, to však odpadová firma není schopna vyřešit, pokud budou lidé dále špatně parkovat. Trasy i pravidelné časy jízd sběrných vozů jsou pevně určeny a každý vůz má GPS, takže se ví, kdy a kde se automobil pohyboval.

Je tedy nutná spolupráce OZO Ostrava a Městské policie Ostrava, kteří vzájemně řeší tyto problémy se špatným parkováním. Strážníci hlídají především problematická místa. Nesprávně zaparkována auta mohou bránit průjezdnosti pozemních komunikací či zabraňují v dopravní obslužnosti.

Špatné parkování hlásí i občané

Strážníci se snaží problém řešit v předstihu, aby nemuseli řidiči sběrných vozu čekat a pomoc přinášejí také občané, kteří hlásí přímo policii. Problematické řidiče hlásí také řidiči sběrných vozů, kteří mnohdy oznámí problém o blokování kontejneru dispečerovi a ten policejní hlídce.

Záleží na každé situaci zvlášť, avšak mnohdy jsou policejní strážníci nuceni provést nucený odtah automobilů v problematických místech jsou rovněž nasazeny hlídky, které se snaží předejít problému. V minulém roce řešila Městská policie Ostrava 62 tisíc přestupku špatného parkování.