Double-decker i v Ostravě

Double-decker i v OstravěDouble-decker i v Ostravě

Dvoupatrový autobus, který je symbolem Londýna, bude v létě vozit turisty také v Ostravě. Důvodem proč bude tento autobus v městě zaveden, je problém s parkováním u Zoo Ostrava, kde je situace již delší dobu problematická.

 

Autobus je naplánován mezi dvěma nejnavštěvovanějšími atrakcemi města Ostrava, a to Dolní oblastí Vítkovice a zoologickou zahradou. DOV je památkově chráněný areál, který navštíví ročně 1,5 miliónu návštěvníků a zoo zase více než půl miliónu.

 

Mezi DOV a zoo doprava zdarma

Návštěvníci přijíždějí především z Česka, Polska a Slovenka, kdy problém s parkovacími místy hlásí pouze zoologická zahrada. Naproti tomu v DOV město s parkováním problém nemá, ale jelikož chtějí stavět parkovací dům u zoologické zahrady, tak se pomocí autobusu odlehčí doprava.

 

Město se dohodlo s dopravním podnikem, že si autobus pronajmou a budou turisty vozit mezi těmito dvěma památkami. Doposud nebylo možné se dostat z jednoho místa na druhé, aniž by člověk nemusel přestoupit.

 

Město doufá, že se nápad osvědčí

Nápad byl takový, že turisté přijedou do areálu DOV autem, kde zaparkují a dvoupatrovým autobusem se svezou do zoologické zahrady. V tomto pořadí bude autobus pro turisty zadarmo, ale v opačném případě to fungovat nebude, takže by to mělo motivovat turisti pro parkování u DOV.

 

Pokud se nápad osvědčí, tak bude tento autobus jezdit celý rok a nejenom v letních měsících. Aby se dvoupatrový autobus využil na sto procent, tak by mohl být využíván také školními výlety. Momentálně bude probíhat výběrové řízení a brzy snad už bude Ostrava mít svůj double-decker.