Ostrava o životním prostředí

Životní prostředí v OstravěŽivotní prostředí v Ostravě

Mezi webovými stránkami o životním prostředí Ostrava zaválela a v soutěži Zelená informacím obdržela druhé místo za své informační stránky. Do soutěže bylo nahlášeno celkem 274 kandidátů, kdy z takového množství se Ostrava vyšplhala až k předním pozicím.

Tím, jak město prezentovalo informace o životním prostředí se udrželo na vrcholku mezi městy České republiky. Cílem soutěže je totiž nalezení nejlepších prezentací o životním prostředí na internetových stránkách měst. Na prvním se umístily Svitavy a hned za Ostravou se umístil Tábor.

Soutěž probíhá od roku 2010

Soutěž chce také motivovat města k uživatelsky přátelské elektronické podobě prezentace životního prostředí s využitím originálního designu. Organizátory soutěže jsou Ci2, o.p.s. a Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy v Praze, kteří prozkoumali weby 274 měst, kde je více než 5000 obyvatel a odborná komise vybrala vítěze.

Svitavy předběhly Ostravu jen o pár desetin procent, čímž zvítězily na plné čáře a taktéž se staly skokanem roku. Ostrava získala v minulých letech první post, a to v roce 2014 a 2016. Vedení města je výhrou v soutěži potěšeno a dle nich se potvrdilo, že jejich přístup k informování je správný.

Motivační bonus pomohl překonat Ostravu

Ostravský web ZdraváOVA v bodovaných kategoriích dosáhl nejlepšího bodového ohodnocení, ale první místo s tímto bodováním neobdrželi. Svitavy totiž získaly bonus za meziroční posun v žebříčku, takže skokan roku vyhrál první pozici.

Motivační bonus přinesl soutěžení větší dynamiku a správně ocenil snahu udržovat a zvyšovat kvalitu prezentování. Soutěž probíhala pod záštitou Svazu města a obcí České republiky. Hlavní cenu darovala společnost CI2, o.p.s., což je nestátní nezisková organizace pro udržitelný rozvoj.