Naplánujte si den podle spánku

Den podle spánkuDen podle spánku

Je vaším cílem mít každý den naplánovaný tak, abyste byli co nejvíce efektivní? I to je možné, stačí pouze zjistit, jaký typ spáče jsme a podle toho si dny organizovat. Lidé se rozdělují na čtyři typy podle spánku na vlky, medvědy, delfíny a lvy.

Důležité je, kdy odpočíváme, kdy jsme aktivní, ale také kdy a jak jíme či pijeme kávu. Denní režim bychom měli volit dle přirozeného nastavení. Pokud najdeme svou kategorii a podle ní se budeme řídit, tak budeme efektivnější a spokojenější.

1.   Medvěd

Asi polovina populace patří do kategorie medvědů a vyznačují se vysokou produktivitou, i když spí méně než by měli. Ráno by si měli takoví lidé dopřát rozcvičku, lehkou snídani a tu nejnáročnější práci nechat až na jedenáctou hodinu. Večer po desáté byste měli vše vypnout a po jedenácté už spát.

2.   Lev

Lvi se budí bez budíku a jsou to ti nejproduktivnější jedinci v roli šéfa, kdy chtějí mít věci pod kontrolou. Hned po brzkém budíčku si dejte bohatou snídani, pak meditujte, cvičte a  kávu si dejte až kolem 10 hodiny. Po obědě pracujte o samotě a večer jděte spát kolem půl jedenácté.

3.   Vlk

Jedinci, jež nenávidí vstávání a zaklapují budík několikrát, jsou rozenými vlky. Vstaňte mezi sedmou  a osmou hodinou, kdy byste měli vypít půl litru vody a náročnější práci si naplánujte až po obědě. Energii máte i pozdě odpoledne, kdy jste produktivní a spát byste měli jít ještě před půlnocí.

4.   Delfín

Mezi delfíny se řadí úzkostliví lidé s nepravidelným režimem spánku, kteří pracují do noci. Vstaňte brzy ráno, zaběhejte si, dejte si sprchu a na snídani sacharidy napůl s bílkovinou. K večeru si zacvičte pouze klidová cvičení, ať usnete a kolem desáté už nalaďte klidový režim bez elektroniky.