Živnostníků v Ostravě neustále přibývá!

Živnostníků v neustále přibýváŽivnostníků neustále přibývá

Pokud vás vaše zaměstnání štve, neměli byste v něm zůstávat ani chvilku. Vždyť život nám tak utíká mezi prsty, pokud sedíte osm hodin v práci, která vás nebaví a která vás nenaplňuje. Dělejte rozhodně to, co vás baví, protože jinak bude váš život stát za nic. Svět podnikání vám možnost dělat to, co chcete, dává, proto ji využijte. Jenom se překonejte, odhodlejte. Pokud se chcete odstěhovat do města, kde se podnikání poměrně daří, tak se odstěhujte do Ostravy, které se podnikatelům skutečně daří výsostně dobře.

Svět podnikání je skutečně otevřen naprosto každému, proto se nemůžeme ani divit tomu, že se sem lidé zkrátka ženou. Například v již zmiňované Ostravě podnikatelů neustále přibývá. Mnoho lidí si myslí, že pro podnikání je nepříznivá doba, že je podnikat v dnešní době riskantní, protože je na trhu skutečně všechno, je to jen mylná domněnka. Pro podnikání nikdy nebyl lepší čas a živnostenské úřady to vědí. Každým rokem se konkrétně v Ostravě na živnostenském úřadu zaeviduje více jak sedm set nových zájemců o podnikání.

V čem lidé nejméně podnikají?

Pojďme si říct, o jaké obory je zatím nejmenší zájem. Kupodivu je jich víc než dost, ale vypíchněme například drezuru zvířat, provozování krematoria nebo mlynářství či průvodcovskou činnost. To jsou skutečně nejméně časté živnosti, které se evidují na živnostenských úřadech.

Jaké jsou nejčastější živnosti?

Naopak nejčastějšími živnostmi jsou živnosti volné, kterých si můžete zaevidovat hned několik. Nejvíce je z volných živností zájem o nakupování a prodej zboží nebo taky o zprostředkovávání prodeje (e-shopy a jiné podobné podnikání je skutečně aktuální trend). Kromě toho nejžádanějšími živnostmi jsou taky ty, které spadají do hostinské činnosti. Oblíbená je i činnost účetních poradců, vedení účetnictví nebo třeba vedení daňové evidence či kupodivu i zámečnictví nebo nástrojářství.