Byt po babičce: chce to odvahu a vkus

Byt po babičceByt po babičce

Zdědili jste byt po babičce a chtěli byste si v něm vytvořit útulné bydlení? Představte si, že jste zdědili byt v centru Ostravy, který se nachází v činžovním domě z roku 1938 a dědil se v rodině z generace na generaci. Láska ke starým věcem, které samy vyprávějí svou historii a zároveň snaha byt zmodernizovat jsou dnes našim vysněným cílem.

 

Potřeba rekonstrukce se dostaví, ať už chceme či nechceme, i věci prostě stárnou a je třeba je občas obnovit, aby plnily svůj účel správně. Všude kolem slyšíme kolik, co stojí, v jaké výši si známí berou hypotéky, aby opravili dům, a na nás z toho jdou až mdloby.

 

Pokud patříte mezi osoby, které nemusí mít tu nejlepší kvalitu a nejmodernější vybavení za obrovský peníz, pak je tady šance při rekonstrukci výrazně ušetřit. Když je náš rozpočet skromný, vždy se dají najít kvalitní a přesto co nejlevnější věci.

 

Kde se dá na rekonstrukci bytu ušetřit?

 

Například bílé jednoduché obkládačky do koupelny či linoleum na podlahu se dá sehnat v kvalitě druhé jakosti. I takové nutné záležitosti se dají sehnat levněji a i přesto slouží svému účelu výborně, ba dokonce mohou působit velice stylově v kombinaci s ostatními doplňky.

 

Pokud máte styl, pak není třeba zvát si k rekonstrukci bytu odborníky, sice vás to bude stát více času, ale za to se dostaví odměna v podobě pocítění hrdosti, jak jsme to krásně zvládli. Důležité je rozeznat co je třeba zcela předělat, tedy co je opravdu nutné.

 

Pokud nechceme měnit dispozici bytu a jde nám spíše o drobné úpravy, jako jsou nové omítky, štukování, přizdění, nová elektřina a vodovodní potrubí, pak jsou to opravy nutné a pokud chceme ušetřit, je třeba mít v těchto oborech známosti či šikovného partnera.

 

Doplňky a nábytek se pak dají sehnat levně na bazárcích, bleším trhu či po známosti.