Vánoční program v Havířově opět boduje!

vánoční program

Po dvouleté pandemické pauze narostlo 25. listopadu opět vánoční městečko v Havířově. Jak je v Havířově známé, i tentokrát se mohou návštěvníci těšit na bohatý vánoční program, který ovšem není ve všech, ani těch větších městech samozřejmostí. Havířov se může pyšnit velkými hudebními jmény, které přijedou potěšit své posluchače na náměstí Republiky v nejmladším městě v ČR.

Již 26. listopadu, kdy proběhlo slavnostní rozsvícení stromečku na náměstí, zde vystoupila populární kapela Olympic, která se dočkala velkého nadšení všech přítomných.

Jelen, Pokáč a tím to nekončí!

V sobotu 10. prosince se může Havířov těšit na oblíbenou kapelu Jelen, ale také Pokáče. Kromě kapel jsou zde samozřejmě přichystány také trhy s tradičními pochutinami a vánočními nápoji. Ve stáncích najdete i ručně dělané dřevěné či pletené produkty.

Osvětlená alej habrů

I výzdoba se musí Havířovu nechat, není vyzdoben jen střed kulturního dění, ale také hlavní ulice, kterou osvětluje alej habrů. Nově vznikla u kina Centrum velká světelná baňka, která tvoří bránu a také fotokoutek, kde si mohou všichni účastníci udělat krásnou vánoční památku.

Program nejen pro Havířováky

Vyvrcholením programu vánočního městečka bude 18. 12. kapela No name a poté roztančí náměstí například 22. 12. Kapitán Demo.

Takto bohatá směs kapel přitom opravdu není samozřejmostí. V mnohých velkých městech v Česku je brán doprovodný program opravdu pouze jako doprovodný a zahrnuje tedy spíše lokální soubory, sbory a menší interprety. Havířov oproti tomu investuje do hudebního programu nemalé peníze nejen ve vánočním období, ale také na každoroční podzimní Havířovské slavnosti. Hudba většinou přiláká nejen obyvatele Havířova a přilehlých obcí, ale i návštěvníky z Polska či Slovenska.