Na Skalce sníh bude

Sníh na skalceSníh na skalce

Advent plný zábavy a zimních radovánek slibuje areál Skalka, protože sníh se zaručeně udrží. V areálu totiž používají technoalpin, takže nejsou závislí na mrazu. Areál Skalka leží kousek od Ostravy, mnozí jej přezdívají jako “kopec ve městě”, je výjimečný svým rozsahem, terénem s také tím, že je zde ekologický koridor.

 

Skalka se zaměřuje především na rodiny s dětmi, pro které připravují pracovníci areálu zajímavé programy pro vyplnění volného času. V zimě se zde pořádají lyžařské tábory, kurzy pro děti i dospělé a novinkou je také škola bruslení.

 

Letošní rok je určen stálému sněhu, protože nová technologie výroby sněhové pokrývky technoalpin dokáže vyrobit sníh i když je několik stupňů nad nulou. V době adventní bude připraveno kluziště pod širým nebem, které bude v provozu do plus patnácti stupňů.

 

Nahoře rychleji a bez čekání v Karlově

Největší novinkou je v areálu Karlov 1450 metrů dlouhá sjezdovka, kde se postavila čtyřsedačková expresní lanovka. Společně s dalšími lanovými dráhami tedy umožní převoz 11 000 osob za hodinu, což Jena Moravě maximum.

 

Na novou sezónu se ve ski areálu Karlov chystají také. Největší lyžařský areál na Moravě nabízí návštěvníkům přes dvanáct kilometrů propojených sjezdovek, které si můžete projet na jeden skipas. Večerní lyžování je zajištěno hlavně díky kvalitnímu osvětlení sjezdovek, a to v délce 4,5 kilometrů.