Franšízy, které se vyplatí v Ostravě rozjet

Franšízy, které se vyplatí v Ostravě rozjetFranšízy, které se vyplatí v Ostravě rozjet

Ostrava je dnes krásné, velké město, které neustále roste. Mnoho lidí se sem stěhuje hlavně za pracovními příležitostmi, jiní se sem stěhují jen tak – protože se jim Ostrava jako město zkrátka líbí. Kromě toho je Ostrava i jedním z univerzitních měst České republiky, což znamená, že sem každým rokem přijíždí velká kopa nových vysokoškolských studentů, kteří se chtějí něco naučit, kteří chtějí něco poznat, chtějí své dosavadní vzdělání dostat na další úroveň. Ostrava je mimo jiné taky skvělé město, kde se dá rozjet franšíza.

Jistě znáte pojem franchising – jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, kdy si zkrátka vyberete již notoricky známou značku, podepíšete licenční smlouvy, zaplatíte licenční poplatek a podnikáte pod jejími křídly. Nemusíte tak mít začátek podnikání tak náročný, tak těžký – vyhnete se konkurenčnímu boji, protože už budete mít svou stálou škálu zákazníků. Kromě toho nebudete muset svou novou značku prosazovat na trhu, protože lidé ji už zkrátka budou znát.

Ještě do nedávné doby bylo podnikání na základě franchisingu tabu – lidé se toho báli, protože nechtěli nikomu svěřit svůj majetek. Nyní je to však způsob, jak se společnosti poměrně rychle rozvíjejí a rozšiřují, aniž by se majitelé o nové pobočky museli starat, protože se jim o ně stará franšízant.

Jestli byste takovou franšízu chtěli rozjet právě v Ostravě, přinášíme vám pár tipů, v jakých oborech se to zkrátka vyplatí.

• rychlé občerstvení

Samozřejmě nejvíce se vyplatí podnikat v rychlém občerstvení. Lidé milují nezdravé rychlé občerstvení, chodí si na něj takřka denně! I když by se mělo jíst zdravě, ta nezdravá strava nás láká čím dál víc. Nová pobočka známého rychlého občerstvení by určitě nekrachla, tím si můžete být jisti. Podnikejte třeba s McDonald’s, Bageterií Boulevard nebo třeba s Mr. Kebab.

• kosmetika

Kosmetické franšízy ocení hlavně ženy, které milují vypadat hezky. Sáhněte tedy po franšízách, jako je například značka ENII-NAILS, která vám zaručí úspěšné podnikání! V kosmetickém průmyslu podnikají hlavně ženy, ale samozřejmě se najdou i pánové.