Aromaterapie je věda

Aromaterapie je vědaAromaterapie je věda

Může se vám zdát, že aromaterapie je příjemně vonící svíčka, avšak ono je to věda, která si umí poradit s řadou problémů. Tato léčebná metoda je stará jako lidstvo samo a využívá vůně k působení na mysl a lidské tělo, které potřebuje příjemnou vůni pro správný chod organismu.

Už před tisíci lety macerovali naši předci byliny v olejích pro léčbu potíží a pro zkrášlení. Nejčastěji pracuje aromaterapie s éterickymi oleji, což jsou těkavé tekutiny, které se získávají destilací nebo extrakcí z různých částí rostlin. To jak bude vaše mysl ovlivněna záleží na použití.

Terapie dýcháním

Nejoblíbenější způsob jak do svého organismu éterické oleje dostat je pomocí vědomého a hlubokého vdechování. Při vdechování dráždíme čichové centrum v mozku a tím se ovlivňuje celá nervová soustava. Nejvíce se pomocí éterických složek ovlivňuje emoční stav, avšak ti působí u každého jedince jinak.

Pro inhalaci stačí přidat pár kapek éterického oleje do vody ve zvlhčovací vzduchu, může to být elektrický nebo i keramický který se zavěšuje na topení. Klasická inhalace může probíhat také přidáním oleje do horké vody a s ručníkem přes hlavu pomalým vdechováním. Takto se krásně uvolní dutiny i pokožka.

Jaký olej vybrat?

Na vysoký krevní tlak je vhodný olej citronový, eukalyptový, meduňkový a řebříčkový. Pokud trpíte nespavostí, pak je třeba si vybrat olej andělikový, bergamový, heřmánkový, majorankový, levandulový, tymiánový, mandarinkový či ylang-ylang.

Unaví naopak tažene olej bazalkový, eukalyptový, grepovymý, mátový, rozmarýnový, zázvorový s olej z růžového dřeva. Při ženských menstruačních problémech, které ženy trápí každý měsíc zase pomůže anýzový a levandulový, které jsou určena na křeče a při silném krvácení zase heřmánkový či cypřišový éterický olej.