Staré gardy ukončí fotbalový rok v Ostravě

Ukončení fotbalového rokuUkončení fotbalového roku

Jako každý rok se tradičně utkají staré gardy Baníku a Vítkovic, tento zápas patří k neodmyslitelným zvykům, bez kterých by se ostravský fotbal neobešel. Letošní rok je již třináctý v pořadí a tentokrát se zvolilo datum 29. prosince od 15 hodin.

Silvestrovské derby se budou konat na umělé trávě Městského stadionu v Ostravě. Tyto zápasy oživí vzpomínky na léta minulá a fanoušci, kteří se dostaví, si mohou připomenout fotbalové umění hráčů, kteří hráli za Baník před několika či více lety.

Sestavení týmu se musí promyslet

Derby jsou rozděleny na týmy podle břehu řeky Ostravice. Vedoucí staré gardy z pravého břehu Ostravice Petr Zajaroš si sestavuje svůj vlastní tým každý rok a sází především na osvědčená jména, jako jsou Václav daněk, Petr Samec, Ivo Staš nebo Petr Veselý.

V sestavě bude mnoho známých tváří, ale byli osloveni také nováčci, kteří si ještě v takovém utkání nezahráli. Bylo osloveno více možných hráčů, ale zatím se většina z nich nevyjádřila, zd má zájem se do hry zapojit. Baník vede od roku 2011, kdy od té doby derby ani jednou neprohrál.