Mariánskohorští senioři se plavili po Baťově kanálu

Senioři se plavili po Baťově kanáluSenioři se plavili po Baťově kanálu

Senioři z Mariánských Hor a Hulvák se zúčastnili dalšího z oblíbených výletů organizovaných vedením mariánskohorské radnice. Tentokrát se podívali do Zlínského kraje a plavili se po Baťově kanálu.

„O akci byl tak velký zájem, že jsme počet plánovaných dvou termínů rozšířili na tři,“ říká starostka obvodu Liana Janáčková, podle které se původně mělo jet v úterý 22. května a ve čtvrtek 24. května. Protože ale počet zájemců o účast na zážitkové akci výrazně převyšoval nasmlouvanou kapacitu, organizátoři na středu 23. května přidali termín třetí, aby uspokojili všechny.

Od budovy radnice autobus se seniory vyjížděl pravidelně každý den v 7.30 hodin. „Všem účastníkům jsme před odjezdem rozdali láhev vody na cestu a vyrazili jsme za hranice Moravskoslezského kraje. Počasí nám přálo a všechny tři dny se vydařily na jedničku,“ uvádí místostarostka Jana Pagáčová, která se výletů ve všech třech dnech také účastnila, v úterý společně se starostkou Lianou Janáčkovou. „Tato série zájezdů pro naše seniory určitě nebyla poslední a budeme velice rádi, když se nám ještě letos podaří uskutečnit další,“ uzavírá místostarostka.

Senioři měli v rámci akce pestrý a velmi zajímavý program. Začátek plavby po Baťově kanálu byl ve Spytihněvi, pokračoval do přístaviště Staré Město u Uherského Hradiště. Výletníci se v rámci plavby dozvěděli hodně informací z historie vzniku Baťova kanálu a okusili jaké to je proplout plavební komorou. Také se vydali na nedaleké poutní místo Velehrad, jehož součástí je Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje v komplexu Velehradského kláštera.