Vyrábějí tatrovky pro Technické muzeum

Vyrábějí tatrovky pro Technické muzeumVyrábějí tatrovky pro Technické muzeum

Kopřivnické technické muzeum Tatra si objednalo dřevěné tatrovky z jednoho kusu dřeva od studentů vsetinské Střední odborné školy Josefa Sousedíka. Studenti vyrábějí celou řadu legendárních modelů automobilů Tatra a musí si s nimi vyhrát do nejmenšího detailu.

Ze začátku jim byl k dispozici pouze jeden z originálních modelů, jež je součástí stálé expozice v Kopřivnici. Expozice čítá celkem patnáct modelů legendárních vozů značky Tatra. Budoucí truhláři tak mají možnost být součástí a vytvořit tyto krásné podobizny automobilů.

Dřevěné skvosty

Studenti si již osahaly modely historických vozů legendárních značek: Tatra 603, model 87 nebo Tatraplan T600, avšak i modernější modely z 80. let prošli jejich rukama. Předtím vyrobili repliku lokomotivy Slovenská strela, kterou se proslavili.

Originálů těchto modelů je málo a proto se rozhodlo kopřivnické muzeum rozšířit sbírku o repliky, jelikož je velký zájem o zapůjčení těchto modelů. Auta se vyrábějí z jednoho kusu lípového dřeva a vždy se musí vyrobit dle naměřených parametrů.