Ostravské planetárium je opomíjeným klenotem

ostravské planetárium

Ostravské planetárium je jedním z nejvýznamnějších kulturních a vzdělávacích center v Ostravě. Nachází se v centru města a nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou cestu vesmírem. Jedná se přitom o opomíjenou budovu.

Planetárium bylo otevřeno v roce 1960 a od té doby se stalo jedním z nejnavštěvovanějších míst v Ostravě. Jeho hlavní atrakcí je projekce hvězdné oblohy na kupoli, která vytváří iluzi, že se návštěvníci nacházejí uprostřed vesmíru.

Pro děti i dospělé

V planetáriu se konají různé programy, které jsou určeny pro různé věkové kategorie. Pro děti jsou připraveny speciální programy, které jsou interaktivní a zábavné. Většinou se jedná o kratší filmy, které děti seznamují se základními pojmy a vědomostmi. Pro dospělé jsou pak připraveny programy zaměřené na vědu a techniku a samozřejmě také přímé pozorování noční oblohy.

Přečtěte si také: Lidé z kraje odcházejí a nevracejí se.

Jedním z nejzajímavějších programů je “Cesta sluneční soustavou”, který návštěvníky zavede na cestu kolem planet sluneční soustavy. Během programu se dozvíte mnoho zajímavostí o planetách, jejich vlastnostech a historii.

Dalším zajímavým programem je “Cesta k hvězdám”, který návštěvníky zavede na cestu k nejvzdálenějším hvězdám v naší galaxii. Během programu se dozvíte mnoho zajímavostí o vesmíru, jeho vzniku a vývoji.

Vzdělávací centrum

Ostravské planetárium je také významným vzdělávacím centrem. Pro školy jsou připraveny speciální programy, které jsou zaměřeny na vědu a techniku. Děti se tak mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o vesmíru a jeho tajemstvích.

Celkově lze říci, že ostravské planetárium je neuvěřitelným zážitkem pro všechny, kteří se zajímají o vesmír a jeho tajemství. Nabízí nejen zábavu, ale také vzdělání a poznání. Pokud se chystáte do Ostravy, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto úžasného místa.