Nevíte, co darovat svým blízkým? Darujte zážitek!

Úniková hra jako dárekÚniková hra jako dárek

Během roku se mnohokrát dostaneme do situace, kdy musíme vybírat dárky ať už vánoční nebo narozeninové. Všichni to známe, chceme své blízké či kamarády obdarovat něčím zajímavým a originálním, ale také máme své finanční omezení. A napadlo vás darovat zážitek?

Měkké dárky jsou už dávno tabu. Pokud máte doma dospívající děti, neobejdete se bez elektroniky (taková už je zkrátka doba), ale abyste neutráceli za drahou elektroniku, raději darujte zážitek, který se taky cení. Takových zážitků můžete darovat mnoho, ale jestli vaši blízcí milují adrenalin, napětí a nebojí se zapojit svou hlavu, darujte jim únikovou hru.

Únikové hry jako velký zážitek

Dnes jsou únikové hry poměrně vyhledávané. Jedná se o zábavu, na kterou se rozhodně nezapomíná. V současné době vznikají únikové hry v každém velkém městě, ale ty nejlepší jsou The chamber, které najdete v Ostravě.

Pokud se ptáte, proč jsou zdejší únikové hry nejlepší, tak je to proto, že si můžete vybrat ze tří her, jež si zahrajete. Vybírat si můžete z her, jako je „Tajemná pracovna“, která se řadí k těm klasickým hrám pro začátečníky. Na výběr je taky „Hackerovo doupě“, které je už trochu těžší (ocení ho hlavně milovníci sci-fi). A poslední hrou, kterou si zde můžete zahrát a která je tou nejoblíbenější, je „Útěk ze středověkého žaláře“, která je snad jediná svého druhu v republice.

Co to je úniková hra?

Jestliže jste o této formě zábavy ještě neslyšeli, pojďme si únikové hry představit. Jedná se o skvělou formu zábavy pro celou rodinu nebo pro bandu přátel. Budete uzamčeni do místnosti, z níž se musíte během šedesáti minut dostat ven. Nefunguje to však tak, že vykopnete dveře nebo vyrazíte okno. Musíte se dostat ven pomocí logického myšlení. Je třeba hledat rébusy a hlavolamy, které následně rozluštíte a tak se pomalu budete dostávat k tomu, jak se vlastně z místnosti dostanete ven.

Únikové hry jsou skvělé pro teambuilding nebo jako dárek vašim blízkým k narozeninám a k jiným významným událostem.