Ty nejlepší přírodní masky pro váš obličej

Nejlepší přírodní maskyNejlepší přírodní masky

Je tady zima a váš obličej doslova trpí, je zmáhám zimou, větrem a změnou teploty, proč mu tedy nedopřát nějakou tu masku? Přírodní salón krásy si můžete vytvořit klidně sama doma. Domácími recepty ušetříte nejen peníze, ale také budete vědět z čeho maska opravdu je.

 

S našimi recepty si můžete vyrobit pleťovou masku, peeling i pleťovou vodu. Tyto recepty jsou zaručeně z přírodních ingrediencí a vy si tak můžete být naprosto jistá, že žádná chemie se do vašeho obličeje tentokrát nedostane.

 

Maska proti vráskám

Magickou surovinou pro tento recept je citronová šťáva, která působí opravdu zázračně. Stačí vám chléb a citróny – pokud tyto ingredience doma máte, pak hurá do toho. Chléb namočíme do citronové šťávy a můžeme nanášet na obličej.

 

Maska pro citlivou pleť

Na citlivou pleť se osvědčilo avokádo, které má vysoké regenerační účinky. K této masce nám stačí pouze avokádo, které vydlabeme lžičkou, rozmačkáme na kašičku a poté naneseme na obličej. Masku necháme působit tak dlouho, dokud nevyschne a nepopraská, poté jemně smyjeme.

 

Peeling na nečistou pleť

Z ovesné mouky a vody umícháme v misce směs, kterou naneseme opatrně na obličej. Stejný postup jako u masky předchozí – necháme zaschnout, dokud nepopraská a poté odrolíme z obličeje. Tato peelingová maska dokonale vyčistí zanesené póry na obličeji.

 

Maska pro mastnou pleť

Zde se osvědčili účinky skořice, neboť ta má antiseptické účinky, pomáhá stahovat póry, čistit, hydratovat pleť a dodává vitamíny. Potřebujeme lžičku bílého jogurtu, zralé jablko, 1 lžičku medu, ½ lžičky skořice, 1 lžičku ovesných vloček. Jablko rozmixujeme a smícháme s ostatními ingrediencemi.

 

Pleťová voda z heřmánku

K důkladnému očištění pleti stačí naložit suchý heřmánek lékařský (10 g) spolu s šalvěji lékařskou (10g) do 100 gramů dvacetiprocentního lihu. Necháme vyluhovat byliny a poté můžeme používat jako skvělou čistící, dezinfekční a protizánětlivou pleťovou vodu.