Jak moderně vymalovat obývací pokoj?

Výmalba obývacího pokojeVýmalba obývacího pokoje

Žijeme v době, kdy dbáme na to, co nosíme, jak vypadá naše domácnost. Snažíme se oblékat moderně, dle nejnovějších módních trendů. Svou domácnost se snažíme zařizovat moderně, taky dle aktuálních módních trendů, které se i v bydlení mění rychle jako počasí. Základem moderní domácnosti je však vymalování, protože právě dle barvy stěn určujeme, jak bude naše domácnost vypadat.

Obecně platí, že nejlépe uděláme, když vymalujeme domácnost bíle. Bílá barva je neutrální, lehce s ní můžeme kombinovat jakoukoliv barvu. Pokud máte bílé stěny a budete toužit po změně, budete chtít vaši domácnost trochu změnit, stačí jenom nakoupit doplňky jiné barvy, než jaké jste měli doposud.

Kromě toho je bílá barva skvělá v tom, že zvětšuje místnost. Pokud ještě i nábytek sladíte do bílé barvy, i z malého bytu vykouzlíte byt velký.

Pokud vám však bílá barva není zrovna sympatická, přinášíme vám tipy na jiné barvy, kterými můžete vymalovat konkrétně obývací pokoj vaší moderní domácnosti.

• Hnědá

Jednu stěnu nebo dvě se nebojte vymalovat hnědou barvou. Právě tato barva je skutečně krásná, unikátní, je dnes velice moderní. Škoda, že hnědých doplňků moc nenajdete. Hnědou však můžete zkombinovat s klasickou bílou nebo s krémovou. Pokud zatoužíte po kontrastu, ideálním kontrastem je oranžová.

• Šedá

Šedá barva je dneska vážně moderní, a to nejen ve světě módy, ale i ve světě bydlení. Šedých doplňků je všude mnoho, jenom si z nich stačí vybrat. Šedou barvou nemusíte vymalovat celý obývací pokoj, ale můžete namalovat jenom šedý pruh nebo jednu stěnu. Záleží na vaší fantazii.

Když jednobarevnost není pro vás

Pokud jste však znuděni jednobarevností a nechcete mít stěny monotónní, sáhněte po tapetách. Právě tapety jsou naprosto geniální. Mnoho lidí si myslí, že jim dávno odzvonilo, ale to není pravda. Dostaly se opět do kurzu!