Kolik lidí, tolik chutí, tolik druhů kávy

Druhy kávyDruhy kávy

Většina z nás miluje kávu. Je to lahodný nápoj, který nás dokáže probudit po špatně prospané noci. Sice se jedná o nápoj, který v sobě nese kofein, tedy jeho účinek zanedlouho vyprchá, přesto kávu zbožňujeme, i když to není zrovna to nejzdravější, co do svého těla můžeme dostat.

Říká se, že každý člověk má jinou chuť. Není se čemu divit, že tedy existuje tolik druhů káv. Každý miluje jinou kávu, jen chvilku trvá, než si člověk toho svého oblíbence mezi takovým množstvím najde. Jestliže si ho ale najdete, pak už se ho nevzdáte.

Kávu si většinou vybíráme nejen dle jména, ale hlavně dle jejich vlastností. Kávu si většinou vybíráme na základě hořkosti, sladkosti a kyselosti, což jsou tři vlastnosti kvalitních kávových směsí, z nichž se připravují různé typy těchto nápojů. Existuje celá řada kávových směsí, z nichž se dělá espresso, existuje tolik druhů mletých káv, z nichž se dělají dnes už méně oblíbené turecké kávy. Zkrátka a dobře – člověk si opravdu má z čeho vybírat.

Pokud máte doma svůj vlastní kávovar, přinášíme vám pár tipů na skvělé kávové směsi, které si běžně můžete objednat na internetových stránkách. Z těchto druhů si připravíte fantastické kafe, jaké jste kdy pili. Kam se budou hrabat kavárny, v nichž za takové nápoje platíte!

Je libo hořká káva?

K těm hořkým směsím, které si můžete na internetu objednat, se řadí směs plná vybraných, upražených a smíchaných kávových zrn, které pocházejí z prémiových indonéských druhů kávovníků. Jedná se o kávu zvanou European, která je velice tmavá a hlavně velice silná. Je pražený a má opravdu těžké tělo a intenzivní, trochu karamelovou příchuť.

Je libo kyselá káva?

K těm kyselým směsím patří takzvaná směs Sumatran Mellow. Tato zrnková káva je směsí dvou velice oblíbených kávových odrůd. Tyto odrůdy se nazývají Gayo, odkud pochází kyselost, a Mandheling, odkud pochází aroma této unikátní kávové směsi.