Investovat se nemusí bát ani začátečník

Investice pro začátečníkyInvestice pro začátečníky

Pokud se rozhodujete, zda investovat či ne, pak je třeba znát tři základní pravidla, které vám pomohou řídit správně investice. K takovému investování nepotřebujete znát vysokou matematiku či být profesionál v investicích.

Důležité je vědět, že investovat všechny peníze jen na jedno jediné místo a do vysoce rizikových papírů není vůbec chytré. Jako investoři musíte mít vypracovaný vlastní kvalitní plán jak a kde peníze investovat.

Rozdělujte!

Peníze musíte jako investor rozdělit na více částí, a to do různých produktů, zemí, času i prostoru, čímž se rozdělí míra dostupnosti. Každý investor se musí vyvarovat tomu, aby sázel pouze na jednu kartu a také investovat peníze, které zrovna nepotřebuje.

Důležité je odolat lákavým nabídkám, které vás lákají na vysoký výdělek bez rizik, protože žádná taková nabídka neexistuje. Nejčastěji investoři chybují kvůli emocím, které je ovlivňují ve správném rozhodování.

Vždy mějte plán!

Než začnete svou investorskou kariéru, je třeba si vytvořit jasný a pevný plán, který bude obsahovat naše cíle a tedy čeho chceme pomoci investic dosáhnout. Příkladem může být touha našetřit si na důchod či mít peníze na studium našich potomků.

Musíme si spočítat, jaký finanční obnos v současnosti máme a jaký je cashflow pro budoucí investování. Investiční dotazník nám objasní jaký je náš profil, kde pochopíme, zda nás budou trápit finanční ztráty, jak se s tím vyrovnáme.