Eurovíkendy snadno a levně z Ostravy

Eurovíkendy z OstravyEurovíkendy z Ostravy

Pokud jste nadšenci levného cestování, pak máme pro vás pár tipů jak si udělat krásný a levný výlet do cizích krajů. V dnešní době nízkonákladového cestování se zdá být vše na dosah ruky, tak proč toho nevyužít.

 

Například z ostravského letiště se díky společnosti Ryanair dostanete levně na jih Evropy, a to do Milána nebo na severozápad přímo do Londýna. Destinací kam vyjet rovnou z Ostravy není mnoho, avšak jak z Milána, tak z Londýna se dá za opravdu nízké ceny letět téměř kamkoliv.

 

Trpělivost přináší ovoce

Vyhledávání opravdu levných letenek chce chladnou hlavu a pevnou trpělivost. Musíte najít tu správnou kombinaci, aby seděl let časově a byl zároveň cenově výhodný. Při vyhledávání využívejte vždy anonymní okno, neboť v normálním vyhledávači se mohou ceny zvyšovat.

 

Nejlepší ceny letenek by dle zkušeností měly být dva měsíce před odletem. Ideální termín pro uskutečnění prodlouženého víkendu jak mimo dobu svátků. Nejvyšší ceny jsou samozřejmě v době vánoční a také velikonoční.

 

Studentské výhody

Studenti, kteří vlastní kartu ESN mohou navíc do konce června využít skvělé akce u společnosti Ryanair. Vlastníci karty mají 15% slevu na letenku a odbavené zavazadlo (20kg) zdarma. Studentům je přáno, aby cestovali, tak proč toho nevyužít, když máme v Ostravě letiště, kde právě Ryanair létá.

 

Nový rok přináší nové destinace

Od dalšího jara se chystají v Ostravě nové lety, a to od společnosti Wizzair, která bude rozšiřovat své obzory. Zaletět si s nimi budeme moct například do zemí jako Portugalsko, Chorvatsko, Německo, Ukrajina a Španělsko.