Baníku Ostrava pomohou k úspěchu odborníci

Baník Ostrava a sportovní radaBaník Ostrava a sportovní rada

Sportovní rada týmu Baník Ostrava je tvořena odborníky, kteří budou pomáhat trenérovi vést tým k těm nejlepším výsledkům. Předsedou této sportovní rady týmu je mistr Evropy Zdeněk Nehoda, který tento titul získal již v roce 1976.

 

Dalšími členy rady jsou Petr Uličný – populární trenér, vítěz ligy mistrů z AC Milán Milan Marek Jankulovski, ředitel klubu Dušan Vrťo a Michal Bėlák, který je novým sportovním manažerem. Sportovní ráda fungovala pro ostravský tým již na podzim, ale v jiném složení, které nemělo takové pravomoci jako řada současná.

 

Sportovní rada

Nově vzniklá rada bude s týmem v kontaktu každý den a bude hráčům radit co zlepšit, aby tým dosáhl lepšího výsledku. Trenér Radim Kučera uvítal pomoc sportovní rady a věří, že spolupráce dovede prvoligový tým na přední místo v žebříčku.

Majitel Baníku Václav Brabec udělil sportovní radě více pravomocí, než jak tomu bylo v minulém roce. Dle trenéra pomůže víc očí najít více chyb a možných zlepšení, takže se budou každé pondělí co úterý scházet a hodnotit zápasy. Rada bude přítomna i na tréninku, ale ne vždy.

 

Spolupráce se již osvědčila jinde

Trenér ostravského týmu přiznal, že taková sestava sportovní rady mu velice vyhovuje a nebude mu vadit, že je bude mít neustále za zády. Trenér Kučera potvrdil, že již má zkušenosti s takovým poradenstvím ze Znojma, kde mu radil s trénováním legendární trenér Uličný.

 

V této odzkoušené situaci však byli pouze dva lidé, kteří vzájemně problematiku řešili, teď však bude sportovní rada ve větším obsazení, takže jsou všichni zvědaví, jak bude spolupráce fungovat. Chystá se velká změna v mužstvu, kde chce vedení týmu získat kvalitní hráče.